Декларування дружин та чоловіків, з якими їх роз’єднала війна

Дата: 29.08.2022 12:02

Від початку повномасштабного вторгнення до НАЗК почало звертатися багато посадовців з питанням про декларування дружин та чоловіків, з якими їх роз’єднала війна.

Якщо жінка виїхала за кордон із початку року, вам усе одно варто вказувати її в декларації як члена сім’ї. Це правило стосується й чоловіків, які зараз на фронті та не проживають вдома.

Отож, зазначити свого партнера/партнерку в декларації потрібно навіть якщо:

ви не проживаєте разом 183 днів протягом року, або станом на 31 грудня, але знаходитесь у законному шлюбі;

не проживаєте разом через особливості професійної діяльності (наприклад, ваш чоловік військовий чи моряк), потребу догляду за близькими чи вимушеної еміграції 183 днів протягом року, або станом на 31 грудня, але всі інші ознаки шлюбу (навіть не офіційного) притаманні вашим стосункам.

Попри те, що однією з умов для того, щоби вважати вашого обранця/обраницю членом сім’ї в розумінні закону «Про запобігання корупції» є спільне проживання, воно не є визначальною ознакою шлюбу.