Організація освітнього процесу не повинна призводити до перевантаження учнів

Дата: 23.08.2022 10:49

Організація уроків не має перевантажувати учнів, - МОН

Організація освітнього процесу не повинна призводити до перевантаження учнів та має забезпечувати безпечні, нешкідливі та здорові умови здобуття освіти.

Про це йдеться у рекомендаціях Міністерства освіти і науки  щодо організаціі? освітнього процесу та викладання навчальних предметів у школах у новому навчальному році.

У МОН зазначають,що розклад навчальних занять, розподіл навчального навантаження протягом тижня, тривалість навчальних занять і перерв між ними здіи?снюється відповідно до вимог Санітарного регламенту для шкіл.

Зокрема, тривалість виконання завдань для самопідготовки учнів у позанавчальний час не рекомендується більше ніж 1 години у 3–5 класах, 1,5 години у 6-9 класах та не більше ніж 2 години у 9-11(12) класах.

Учням 1-2 класів не рекомендуються домашні завдання у позанавчальний час.

Організація освітнього процесу може здіи?снюватись в очному і дистанційному режимах, або за змішаною формою, що поєднує очний і дистанційний режими.

Таке поєднання можливе, зокрема, для різного роду занять (практичні, лабораторні заняття проводяться в очному режимі, лекціи?ні – в дистанціи?ному). Або для різних груп одного класу: частина учнів класу навчаються очно, інша дистанціи?но  в асинхронному режимі, з можливістю надання учням підтримки шляхом проведення консультаціи? в синхронному режимі.

При цьому для учнів має визначатися черговість очного та дистанціи?ного навчання з метою забезпечення рівних умов для навчання.

Також, в очному режимі, у разі нестачі місць у шкільних укриттях для всіх учасників освітнього процесу, можлива організація навчання по змінах або переведення навчання з окремих предметів на дистанційну форму.

За потреби заклад освіти може організувати індивідуальні форми здобуття освіти (зокрема екстернатну, сімеи?ну (домашню), реалізовувати індивідуальну освітню траєкторію учня.

Форма організації освітнього процесу залежить від безпековоі? ситуаціі? у кожному населеному пункті і визначається рішенням віи?ськово-цивільних адміністрацій.

Рішення прии?мається за участю батьків.

Якщо батьки не погоджуються з очною формою навчання, вони  можуть обрати дистанційну форму або індивідуальний графік навчання, або перевести дитину на екстернатну форму навчання.

Форма організаціі? освітнього процесу може змінюватися впродовж навчального в залежності від безпековоі? ситуаціі? в населеному пункті.