Як покращити безпеку браузера та власних даних під час перегляду вебсторінок

Дата: 01.08.2022 12:33

Зловмисники можуть здійснювати атаки для дистанційного управління пристроєм чи отримання доступу до підключеної мережі. Крім цього, особистні дані через браузер можуть збирати рекламодавці чи інші сторонні компанії.

У зв’язку з цим спеціалісти ESET підготували список найпоширеніших загроз та ризиків для безпеки браузера, а також поради, які допоможуть захиститися від зловмисників під час перегляду вебсторінок.

1. Наявність уразливостей

Через те, що користувачі часто нехтують застосуванням регулярних оновлень, браузер та встановлені плагіни чи розширення можуть містити уразливості. Їх зловмисники використовують для викрадення конфіденційних даних або завантаження шкідливого програмного забезпечення. Атаки часто починаються з фішингового електронного листа чи повідомлення або відвідування інфікованого сайту зі шкідливою програмою, а також завантаження небезпечного файлу.

2. Використання програм

Зловмисники націлені на програми на комп’ютері, а браузер при цьому використовується для доставки або виконання шкідливого компоненту.

3. Шкідливі плагіни

Існують тисячі плагінів, які користувачі можуть завантажити, щоб покращити роботу в Інтернеті. Однак багато з них мають привілейований доступ у браузері. Це означає, що зловмисники можуть замаскувати шкідливі плагіни під легітимні та використовувати їх для викрадення даних та завантаження небезпечного програмного забезпечення.

4. Атаки «людина посередині»

Під час цього виду атаки зловмисник може змінити трафік, наприклад, переспрямувати жертву на фішингову сторінку, завантажити програму-вимагач або викрасти облікові дані. Такий ризик зростає під час використання публічних мереж Wi-Fi.

5. Інфікування системи доменних імен (DNS)

DNS — це адресна книга Інтернета, яка перетворює введені доменні імена на IP-адреси для відображення у браузері сайтів. Однак атаки на систему доменних імен, які зберігаються на комп’ютері, або на самі DNS-сервери можуть дозволити зловмисникам перенаправляти браузери користувачів на шкідливі домени, зокрема фішингові сайти.

6. Перехоплення сеансу

Більшість вебсайтів використовують ідентифікатори сеансу під час входу користувачів. Якщо зловмисникам вдасться зламати чи перехопити ці ідентифікатори (у разі відсутності шифрування), кіберзлочинці можуть увійти на ті самі сайти чи у програми під виглядом користувача. У такому випадку можна швидко викрасти конфіденційні дані та фінансову інформацію.

Як покращити безпеку браузера

Щоб запобігти потенційним загрозам для безпеки браузера та конфіденційних даних під час перегляду вебсторінок, вам варто дотримуватись наступних порад.

• Оновлюйте браузер та встановлені плагіни, щоб мінімізувати шанси використання уразливостей, а також видаліть усі застарілі плагіни.
  • Відвідуйте лише безпечні сайти з використанням протоколу HTTPS, про що свідчить замок в адресному рядку. У такому випадку хакери не зможуть перехопити трафік з браузера до вебсервера.
  • Остерігайтесь фішингових загроз, які поширюються через електронну пошту та онлайн-повідомлення. Ніколи не відповідайте на небажані електронні листи, не перевіривши дані відправника, та не надсилайте конфіденційну інформацію незнайомцям.
  • Не завантажуйте підозрілі програми чи файли, а у випадку потреби використовуйте для цього виключно офіційні ресурси.
  • Використовуйте багатофакторну автентифікацію, щоб зменшити ризики викрадення облікових даних.
  • Застосовуйте VPN від надійного провайдера, а не безкоштовну версію. Це створить зашифрований тунель для Інтернет-трафіку та захистить від відстеження сторонніми особами.
  • Завантажте багаторівневе рішення для захисту комп’ютерів та мобільних пристроїв від різних онлайн-загроз.
  • Увімкніть автоматичні оновлення операційної системи та програмного забезпечення на пристрої.
  • Вимкніть автоматичне збереження пароля в браузері.

За матеріалами сайту https://eset.ua/

Загрози, від яких варто покращити безпеку браузера. ESET.