Як дотримуватися правил кібергігієни та обережно використовувати свої смартфони під час війни?

Дата: 10.08.2022 09:06

Важливі рекомендації у новому гайді на платформі Дія.Цифрова освіта:

•  Вимикайте телефон повністю або вмикайте «режим польоту», коли перебуваєте близько до ворога.
  •  Використовуйте телефон — дзвінки та інтернет — лише за нагальної потреби.
  •  Не обговорюйте в телефонних розмовах, навіть із близькими, жодні «робочі» питання: не розповідайте інформацію про побратимів, місця дислокації, озброєння, поставлені завдання тощо.
  •  Не варто користуватися мобільним зв’язком одночасно кільком особам з однієї точки, телефонуйте по черзі з певними часовими проміжками. Безпечніше телефонувати з місць, віддалених від розташування позицій.
  •  Не зберігайте на телефоні фото, відео, документи та будь-яку іншу інформацію, яка може бути використана в разі втрати ґаджета й потрапляння його до рук ворога.
  •  Використовуйте VPN.
  •  Не під’єднуйтеся до невідомих Wi-Fi-мереж або інших пристроїв, які поширюють інтернет. Не «роздавайте» інтернет зі свого смартфона.
  •  Налаштуйте мобільні пристрої, зокрема месенджери, так, щоб приймати дзвінки та повідомлення лише від осіб, які є у списку контактів.

Крім цього, потрібно обов'язково встановити блокування телефона PIN-кодом, паролем, графічним ключем, відбитком пальця. А краще поєднати кілька з перелічених способів.

Більше рекомендацій для соцмереж та месенджерів  https://bit.ly/3PJC2qB