Бобровицьке управління Держпродспоживслужби надає поради споживачам, як захиститися від фальсифікованих та неякісних ветеринарних лікарських засобів

Дата: 29.06.2022 15:38

Потрібно дотримуватися наступних кроків, які допоможуть мінімізувати ризики від придбання фальсифікованих та неякісних лікарських засобів:

• купувати ліки в легальних мережах розповсюдження — аптечних закладах (спеціальних ліцензованих установах – ветеринарних аптеках, лікарнях, кіосках). Не купувати ліки у приватних осіб, за оголошенням в інтернеті, на розкладках та інше;
  • вимагати фіскальний чек;
  • у разі сумніву щодо якості лікарського засобу слід вимагати сертифікат якості, що видається виробником (для імпортованих лікарських засобів — імпортером);
  • остерігатися товарів з підозріло низькими цінами;
  • обов’язково перевіряти зовнішній вигляд упаковок, їх цілісність, колір етикеток (порівнювати із попереднім придбаним лікарським засобом), наявність серії, та терміну придатності;
  •  перевірити на предмет ушкодження, наявності деформації упаковки внаслідок падіння, можливість пошкодження ліків всередині, а також на предмет просочування, витоку вмісту, забруднення, осаду, помутніння, зменшення кількості вмісту тощо.

Нерідко є випадки реалізації ветеринарних препаратів в місцях продажу домашньої птиці на ринках та місцях реалізації кормів для тварин де відсутні умови для їх зберігання, що в свою чергу впливає на якість ветеринарних препаратів та подальшу їхню ефективність.

Якщо ж споживач придбав, на його думку, ветеринарні препарати сумнівної якості, то він повинен звернутися зі скаргою (заявою) до Бобровицького управління Держпродспоживслужби щодо перевірки якості вказаного препарату або здійснення перевірки суб'єкта господарювання, у якого цей препарат був придбаний.