Чи мають право публічні службовці отримувати грошову допомогу за кордоном?

Дата: 06.06.2022 09:32

Багато жінок-посадовців, які не можуть виконувати свої обов'язки через те, що їх місце проживання опинилося в окупації або ж знаходиться на лінії вогню, були змушені перебратися за кордон.

Публічні службовиці, які пішли у вимушений простій чи відпустку та тимчасово переїхали до іншої країни часто звертаються до Національного агентства з питань запобігання корупції з питанням: чи можна отримувати грошові виплати посадовцям, не порушуючи при цьому антикорупційного законодавства?

НАЗК відповідає: так, можна. Адже посадовиця не порушує антикорупційні обмеження, отримуючи за кордоном грошові виплати чи іншу матеріальну допомогу. Публічні службовці мають право на соціальні виплати не зважаючи на те, що вони отримують їх за кордоном.

Пам'ятайте: соціальну допомогу можна отримувати не лише у грошових виплатах, але й речами. Водночас соціальні виплати у грошовій формі потрібно декларувати, оскільки вони є доходом.

Це правило застосовується до виплат для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) від міжнародних організацій. Наприклад, якщо посадовиця, яка отримала статус ВПО, хоче отримувати допомогу від ООН, це ніяк не порушує вимоги антикорупційного законодавства.