29 січня – День пам’яті Героїв Крут

Дата: 28.01.2022 11:02

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Здавалося б, минуло так багато років з того часу, а тема боротьби за свою незалежність і досі гостра й актуальна для нас.
До цієї дати у закладах освіти проведено низку заходів із метою ознайомлення здобувачів освіти з подіями, які сталися у січні 1918 року на станції Крути, виховання інтересу й повагу до історичного минулого своєї країни, сформування уявлення про обов’язок, мужність, героїзм.
Бобровицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2: здобувачі освіти переглянули фільм «Крути 1918»; педагог-організатор Полякова Л.П. провела інформування по класах «Бій під Крутами – подвиг в ім’я України»; бібліотекарем закладу Росинською Г.Г. оформлено книжково-інформаційну виставку літератури, яка присвячена визвольним подіям та героям битви під Крутами «29 січня – день пам’яті Крут».

Рудьківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів:  урок пам’яті «Сторінками історії». Перегляд та обговорення кінострічки «Крути 1918» (класний керівник 8 класу  Чернишук Ю. І.); провели годину інформації "Волі народної дзвін"  (Худинець О. О. та бібліотекар закладу) із учнями 3 класу; вчитель Дзюбан В.М. з учнями 4 класу провели годину пам'яті "Вічна слава героям Крут!"

Петрівська гімназія: в бібліотеці закладу  було проведено годину пам'яті "Не забудь героїв триста" та переглянуто фільм "Крути. Молода кров".

Бобровицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1: проведено низку виховних заходів національно-патріотичного спрямування: годину спілкування  «Бій під Крутами – героїчний вчинок української молоді», відеолекторій «Героям Крут присвячено», урок пам’яті Крути – і сум, і біль, і вічна слава України», інформаційну дошку «29 січня – День пам’яті героїв Крут», випущено газету учнівського самоврядування «ТЕМП», тематичну виховну годину: «Коли стають до зброї діти – народ цей не перемогти!».

Горбачівська гімназія: проведено годину спілкування «Бій під Крутами – подвиг української молоді», перегляд документального відеофільму «Неоціненний подвиг Героїв Крут», урок пам’яті "Крути – пам’ятати, щоб не допустити», випущено газету учнівського самоврядування «ВЕЛИКА ПЕРЕРВА» до Дня пам’яті героїв Крут.

Озерянський ЗЗСО І-ІІІ ступенів:  книжкова виставка: "Бій під Крутами" (бібліотекар Литовченко Т.В.); онлайн - інформування для учнів 1-11 класів: бесіди: « Під Крутами пішли в безсмертя», 1 клас, класовод Лебедко О.М.; "Пам'ятаємо героїв Крут", 2 клас, класовод Кришень Г.Ю.; "Крути: подвиг і трагедія", 4 клас, вихователь Егорова Л.В.; "Герої Крут", 7 клас, класний керівник Макаровець С.П.; "Кров і вогонь з'єднались в серцях молодих", 11 клас, класний керівник Ляшик В.В.; перегляд  документального фільму ''Герої України. Крути. Перша Незалежність'' , 9 клас, класний керівник Рябчун В.Г.; перегляд фільму "Реквієм до Дня пам'яті героїв Крут", 10 клас, класний керівник Перчета Г.В.

Браницька гімназія:  учитель Галатенко С.В. провела урок мужності "Трагедія Крут крізь призму минулого та сучасного" з учнями 4-9 класів; учні 1,2 та 5 класів  разом з класними керівниками Тиртовою О.І та Гусєвою І.О. провели  виховний  захід  "Крути : Трагедія та подвиг".