Міністерством соціальної політики України розроблено Електронний кабінет особи з інвалідністю

Дата: 26.01.2022 12:52

Чернігівське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю інформує роботодавців, у яких працюють наймані працівники, особи з інвалідністю, про права таких осіб на забезпечення технічними засобами реабілітації та можливістю подачі документів через електронний кабінет особи.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 362) та постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року № 121 «Про затвердження Положення про централізований банк даних з проблем інвалідності» (зі змінами), Міністерством соціальної політики України  розроблено Електронний кабінет особи з інвалідністю (далі – електронний кабінет).

Електронний кабінет забезпечує зручний оперативний спосіб подачі пакету документів для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі - ТЗР) онлайн, а саме:

- доступ громадянам до електронного кабінету за кваліфікованим електронним підписом (далі- КЕП);

- особам, зареєстрованим в централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі – ЦБІ), можливість подачи заяв про потребу в забезпеченні ТЗР та пакету документів шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання КЕП;

- особам, які відсутні в ЦБІ, можливість подачі заявки на первинну реєстрацію в ЦБІ із заповненням стандартної форми реєстрації, прикріпленням сканованих копій необхідних документів та підписом документів КЕП.

- можливість надсилання особам з інвалідністю в електронний кабінет повідомлень про результат розгляду заяви про забезпечення ТЗР та пакету документів;

- доступ до інтерактивного каталогу ТЗР з розширеними фільтрами, виробників ТЗР, надавачів соціальних послуг;

- можливість надсилання інформаційних повідомлень з ЦБІ на електронну скриньку при виникненні подій, про які необхідно повідомити особу з інвалідністю;

- проведення опитування осіб з інвалідністю щодо стану забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та оцінки якості наданих послуг.

Електронний кабінет - один з інструментів для подання документів особами з інвалідністю, законними представниками дітей з інвалідністю та іншими окремими категоріями населення, зокрема заяв про взяття на облік для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Це зручний сервіс, який дає можливість оперативно онлайн подати документи без черг та зайвих витрат.

Реєстрація особи з інвалідністю в особистому електронному кабінеті доступна в мережі Інтернет за адресою: https://ek-cbi.msp.gov.ua/