ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Дата: 19.01.2022 09:04

22 січня – це  день проголошення в 1919 році  возз’єднання  Української  Народної  Республіки  та  Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки увібрав соборницькі прагнення українців всієї України  та спирався на споконвічну мрію українців про незалежну, соборну державу. Вперше День Соборності на державному рівні офіційно відсвяткували 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України м. Хусті. Це була найбільш масова демонстрація українців за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини, адже зібралося понад 30 тисяч людей. У сучасній країні День Соборності вперше провели на державному рівні аж у 1999 році. Головною традицією та символом Дня Соборності є "живий ланцюг". Вперше такий з'явився ще у 1990, коли більш як мільйон українців взялись за руки і з'єднали Київ та Львів. До Дня Соборності України у закладах освіти проведено:

Бобровицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1: протягом навчального тижня було проведено ряд тематичних заходів: флешмоб «Вона - наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна, акція «Ланцюг єднання», інформаційна вітрина до Дня Соборності, випуск тематичної газети ТЕМП, відеолекторій «День Соборності», вікторина «День Соборості України», презентація «Соборність і злагода – умови процвітання України», тематичні виховні години.

Фото без описуФото без опису

Озерянський ЗЗСО І-ІІІ ступенів: фотовиставка "З Україною в серці"; книжкова виставка  "Ми - великий  український народ"; акція «Ланцюг єднання»; виховна година «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг» (1 клас); учні 6-го класу переглянули історичний документальний фільм про Акт злуки 22 січня 1919 року до 103-ї річниці Соборності України; виховна година до Дня Соборності "Одна, єдина соборна Україна" (5 клас); виховна година "Україна-єдина від Заходу до Сходу!".

Фото без описуФото без опису

Бобровицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2: фотовиставка "Україна - це ми"; класними керівниками, класоводами, вихователями ГПД, педагогом-організатором, бібліотекарем проведено ряд заходів: години спілкування «22 січня – День Соборності України»,  інформаційні хвилинки «Коло єдності», конкурс малюнків «Моя рідна Україна», участь у фотовиставці «Україна – це ми!», виховні години з переглядом мультимедійних презентацій «День Соборності України», “Україна – єдина країна”, акція  «Ланцюг єдності», патріотичний брейн-ринг “День Соборності України”.

Заклад позашкільної освіти "Центр дитячої творчості"

Фото без описуФото без опису

Бобровицький ліцей: фотовиставка "Україна - це ми"; загальношкільний патріотичний фотофлешмоб «У серці – Україна» (педагог-організатор Сиромятнікова І.В.), фотовиставка учнівських робіт. Лідерами учнівського самоврядування «Престиж» було проведено тематичну радіолінійку «Україна – Єдина». Із ініціативи джуристів для учнів 6-х класів було організовано українознавчі вікторини «Як я знаю Україну» та «Видатні Українці»; акція єдності «Соборна країна навіки єдина!».

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Браницька гімназія: фотовиставка "Україна - це ми"; класні керівники 1,2 та 5 класів разом зі своїми вихованцями провели тематичний урок "Україна єдина від Заходу до Сходу", передивилися відео "Живий ланцюг 1990 року", прочитали вірші та виконали пісні про Україну.

Фото без описуФото без опису

Кобижчанський ЗЗСО І-ІІІ ступенів: проведено заняття з елементами тренінгу "Захід, схід – одна країна! Це – соборна Україна" та круглий стіл "Вільні, незалежні, об'єднані".

Бригинцівська гімназія: тематична виставка малюнків: «22 січня – День Соборності України»; виховні години: «Україна – єдина Соборна держава», «Славетні імена України»; книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці “Соборна Україна”; конкурс буклетів «Моя Соборна Україна»; виховний захід для учнів 5-6 класів: «Соборність в душах, єдність у серцях».

Пісківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені П.Г.Тичини: тематичні уроки національно-патріотичного спрямування: «Єднання заради Незалежності», «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг»; вікторина «Українське рандеву». Акція "Заквітчана Україна" - діти власноруч виготовили український вінок із квітів, що символізують мир та єднання.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Рудьківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів: квест-гра "Захід - схід разом" між учнями 1-4 класів; 21 січня проведений фото-челендж "Захід, схід - одна країна! Це - соборна Україна!" (зяли участь 2-3-4-8 класи).

Фото без описуФото без описуФото без опису

Марковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів: у 2 класі була проведена виховна година: «На світі багато чудових країн, мені наймиліша, найкраща країна, яка піднялася мов Фенікс з руїн безсмертна - моя Україна». Під час заходу діти виготовили аплікацію "Моя країна - єдина Україна".

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Горбачівська гімназія: для учнів 5-7 класів  проведені тематичні уроки національно-патріотичного спрямування: «Єднання заради Незалежності», «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг»; учні початкових класів намалювали яскраві малюнки до Дня Соборності.

Козацький ЗЗСО І-ІІІ ступенів: у 8 класі пройшла виховна година «Соборна мати Україна, одна для всіх як оберіг!» (здобувачі освіти переглянули відео, написали вікторину про основні символи України);  учні 6-10 класів виготовили газети, плакати.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Бобровицький ЗДО «Сонечко»: заняття «З Україною в серці» (вихователь Дарія Скороход), «Україна в нас єдина, бережи її дитино» (вихователі Оксана Шило, Ольга Божа); конкурси малюнків, вікторини метою яких було поглиблення знань вихованців про історію виникнення свята Соборності України, ознайомлення з цікавими фактами нашої країни, виховання патріотичного почуття та поваги до державних символів.