Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі - Природний газ

Дата: 01.11.2021 15:42

Замовник: Бобровицька міська рада, код за ЄДРПОУ 04061990
Найменування предмета закупівлі: ДК 021:2015 – 09120000-6 – Газове паливо (Природний газ)
Вид процедури: Переговорна процедура (скорочена)
Дата оголошення: 28 жовтня 2021 року.
Обсяги закупівлі газу природного на 2021/2022 р. – 135 тис.куб.м.;
Строк поставки – по 31 грудня 2022 року;
Ідентифікатор закупівлі: UA-2021-10-28-000975-b
Очікувана вартість/розмір бюджетного призначення предмета закупівлі: 2234790,00 грн. з ПДВ.
У зв’язку надзвичайною ситуацією на газовому ринку України, а саме: різкому зростанні ціни, яка коливається від 33,6 до 35,7-37,00 гривень, 30 вересня 2021 року на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президенті України відбулося підписання Меморандуму, згідно з яким НАК «Нафтогаз України» оприлюднено інформацію щодо можливості укладення середньострокового контракту на постачання газу між НАК «Нафтогаз України» та бюджетними організаціями із фіксованою ціною на газ. Згідно Меморандуму Постачальником газу для потреб бюджетних установ обрано ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» з ціновою пропозицією за 1000 куб. м газу без ПДВ – 13 658,42 грн, крім того податок на додану вартість за ставкою 20%, крім того тариф на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи – 124,16 грн без ПДВ, коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді на рівні 1,10 умовних одиниць, всього з коефіцієнтом – 136,576 грн, крім того ПДВ - 20% , всього з ПДВ – 163,89 грн за 1000 куб. м.

Всього ціна газу за 1000 куб. м з ПДВ, з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужності на добу, за цим Договором становить 16 554,00 грн, яка є в два ризи меншою за ринкову.

Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі:

• Фізико-хімічні показники газу природного, який постачається Замовнику, повинні відповідати міждержавному ДСТУ 5542-87, Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2494, Кодексу газотранспортної системи, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2493;
  • Якість газу, що передається Споживачу на межі балансової належності, має відповідати вимогам, встановленим державними стандартами, технічними умовами, нормативно-технічними документами щодо його якості.
  • При обліку газу приймається один кубічний метр (куб. м.), приведений до стандартних умов: температура газу (t) = 20 градусів за Цельсієм, тиск газу (Р) = 760 мм ртутного стовпчика (101,325 кПа).
  • Під час виконання договору про закупівлю учасник зобов’язується  дотримуватись передбачених чинним  законодавством вимог щодо  застосування заходів із захисту довкілля, в тому числі тих, що  передбачені згідно Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону  України «Про відходи».
  • Учасником  надається інформація у довільній формі щодо зобов'язань учасника дотримуватись заходів із захисту довкілля, в тому числі із зазначенням переліку обов’язків суб’єкта господарювання у сфері захисту довкілля, що передбачені згідно чинного законодавства.

Розрахунок потреби на газопостачання у 2021 році підтверджений розрахунками показників лічильників газу для обліку фактичного споживання природного газу для опалення. Замовник розрахував очікувану вартість закупівлі, виходячи з потреб природного газу на жовтень-грудень 2021 року в розмірі: обсяг - 45 тис. куб. м. що дорівнює очікуваної вартості – 744930,00 грн (Сімсот сорок чотири тисячі дев’ятсот тридцять гривень 00 копійок) в т.ч. ПДВ 20%. Враховуючи потреби Замовника на опалювальний період 2022 року, планові обсяги споживання природного газу становлять – 90 тис. куб. м. що дорівнює очікуваної вартості – 1489860,00 (Один міліон чотириста вісімдесят дев’ять тисяч вісімсот шістдесят гривень 00 копійок) в т.ч. ПДВ 20%. Обсяги розраховані на підставі попередніх років, а саме річне споживання у 2018, 2019, 2020 роки.