A A A K K K
для людей із порушенням зору
Бобровицька міська рада
Чернігівська область

ПРИЗОВ «ОСІНЬ 2021» – «СТРОКОВА СЛУЖБА – МІФИ І РЕАЛЬНІСТЬ»

Дата: 29.10.2021 15:27
Кількість переглядів: 970

Частина ІІ.
Хто здійснює призов на строкову військову службу?
Слід зазначити, що призов громадян України на строкову військову службу є державною функцією, який організовується та здійснюється міськими (районними) державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з міськими (районними) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.
Для проведення призову в районах (містах) утворюються призовна комісія, яку очолює голова комісії – заступник голови райдержадміністрації.

Членами комісії є:

військовий комісар;

заступник керівника органу управління освітою;

заступник начальника територіального органу Національної поліції;

лікар, що організовує роботу медичного персоналу з медичного огляду призовників;

психолог соціальної служби райдержадміністрації (виконавчого органу міської ради);

представники Збройних Сил та інших військових формувань громадських організацій, підприємств, установ і організацій (за попереднім узгодженням з головою комісії);

секретар комісії.

Частина ІII.

Які дії призовника, коли він отримує повістку? Якщо він вчасно не звернеться до ТЦК та СП?

Призовники, яким надійшла повістка районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці.

У разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України (з 1жовтня 2020 року).

Призовники, які змінили місце проживання, зобов’язані в семиденний строк прибути до районного (міського) ТЦК та СП за новим місцем проживання для взяття на військовий облік.

Керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

У ході проведення чергового призову зміна місця військового обліку громадян призовного віку не допускається, за винятком підтверджених відповідними документами випадків, які передбачають:

- переведення на роботу в іншу місцевість;

- переїзд на нове місце проживання;

- прийняття до навчального закладу і вибуття в іншу місцевість для продовження навчання;

- направлення за розподілом на роботу в іншу місцевість після закінчення навчального закладу.

Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений ТЦК та СП , які підтверджені відповідними документами, визнаються:

- перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;

- смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.

За порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин, умисне зіпсування або недбале зберігання посвідчень про приписку, яке спричинило їх втрату, несвоєчасне подання обліковому органу відомостей про зміну місця проживання, навчання, освіти, місця роботи і посади призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством.

Частина ІV.

Відповідальність призовників за порушення правил військового обов’язку.

1. Адміністративна. За порушення правил військового обліку, неявку за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки без поважних причин, умисне зіпсуття або недбале зберігання посвідчень про приписку, яке спричинило їх втрату, несвоєчасне подання обліковому органу відомостей про зміну місця проживання, навчання, освіти, місця роботи і посади призовники притягуються до адміністративної відповідальності згідно із законодавством (крім неявки на ОЗП для відправки у війська).

Довідково:

Відповідно до ст. 210 Кодексу України про Адміністративні правопорушення на призовників накладається штраф від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 850 грн.)

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (5100– 8500 грн.)

2. Кримінальна. У разі неявки призовника без поважних причин у строки встановлені військовим комісаріатом та вказані у повістці, до ОЗП для відправлення у військову частину карається обмеженням волі на строк до трьох років (кримінальний кодекс України, стаття 335).

Частина V.

Які категорії громадян не підлягають призову? Які довідки та документи для цього потрібні?

Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають відстрочки.

• за сімейними обставинами (непрацездатні батьки, неповнолітні брати або сестри, дитину до 3-з років, двох і більше дітей, вагітну дружину);

• за станом здоров’я (до одного року, які визнані тимчасово непридатними до військової служби);

• для здобуття освіти (в усіх навчальних закладах з денною формою навчання, крім загальноосвітніх та ПТУ – до 21 року, в інтернатурі, аспірантурі, докторантурі з відривом або без відриву);

• для продовження професійної діяльності (педагогічні з вищою освітою та медичні працівники у сільській місцевості за умови повного навантаження, зареєстровані священнослужителі, сільські, селищні, міські голови, кандидати (доктори) наук, які працюють за цим напрямком, резервісти, працівники органів внутрішніх справ).

Є також категорія громадян, які взагалі звільняються від призову :

• за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби;

• виконали обов’язки служби у резерві (протягом І та ІІ контрактів);

• батько або мати, рідний брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів;

• до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;

• були засуджені до позбавлення (обмеження) волі.

Право на одержання призовниками відстрочки від призову повинно бути підтверджено відповідними документами, які подаються призовниками до військового комісаріату:

• письмова заява призовника;

• довідка про склад сім’ї (форма-3);

• копії паспортів, свідоцтв про одруження, свідоцтв про народження дітей;

• документи, якими достовірно установлено, що на утриманні призовника перебувають особи, які відповідно до законодавства повинні за ними доглядати;

• медичні документи за підписом головного лікаря лікувально-профілактичного закладу, скріплені печаткою (про вагітність дружини, довідки МСЕК про отримання інвалідності)..

Призовники, яким надана відстрочка, зобов’язані щороку

до 1 жовтня подавати територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки документи, що підтверджують їх право на відстрочку.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь