Офіційне працевлаштування – це впевненість у завтрашньому дні

Дата: 17.09.2021 11:19

Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає, або на яку вільно погоджується, проте в наш час усе частіше спостерігається таке негативне явище як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин – «тіньова зайнятість». Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема України.
Влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко розуміти, що він втрачає, а саме: оскільки роботодавець не сплачує внески до Пенсійного фонду, в подальшому це негативно позначиться при оформленні пенсії; у разі вимушеного безробіття цей період роботи не буде зараховано до страхового стажу, що впливає на можливість стати на облік в службу зайнятості з метою пошуку роботи та отримання допомоги по безробіттю. Також не варто розраховувати на оплату лікарняного листа у разі хвороби та на отримання страхових виплат при нещасному випадку на виробництві або професійному захворюванні. Іншими словами, заручниками ситуації, яка склалася з «тіньовими» схемами виплати заробітної плати, залишаються самі працівники і суспільство в цілому. А це, в свою чергу, відображається на якості життя й вирішенні соціальних проблем громадян.

Світлана Говорченко, заступник директора-начальник відділу сприяння

зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ