Чому важливо робити щеплення від COVID-19 освітянам?

Дата: 14.09.2021 15:02

В умовах пандемії важливо захистити себе і не загинути від COVID-19, від якого не існує ліків. Тож освітянам бажано щепитися якомога швидше, тим більше що педагоги віднесені до пріоритетних груп з вакцинації в нашій державі. Окрім того, ваша думка є авторитетною для людей у вашому оточенні, а ваш приклад позитивно впливає на рішення вакцинуватися. Найімовірніше, друзі, знайомі та батьки вихованців, учнів або студентів рівнятимуться на вас і теж захочуть захиститися від COVID-19.

Чи запобігає щеплення зараженню COVID-19?

Навіть вакцинована людина може заразитися COVID-19. Завдання щеплення полягає в тому, щоб ефективно запобігти тяжкому перебігу хвороби, ускладненням і смерті. Отримавши щеплення, людина, навіть якщо і захворіє, то перенесе хворобу легше: швидше за все вона не потребуватиме кисневої терапії та не потрапить до лікарні.

Чи потрібно вакцинуватися тим, хто вже перехворіли на COVID-19?

Так. Зважаючи на те, що можна повторно заразитися COVID-19 й отримати серйозні ризики для здоров’я, потрібно вакцинуватися, навіть якщо ви перехворіли.

Які вакцини сьогодні доступні в ?

AstraZeneca — це векторна вакцина, яку розробила шведсько-британська компанія AstraZeneca разом з Оксфордським університетом. Вакцину AstraZeneca виготовляють в Європейському Союзі, Великій Британії, Республіці Корея. Вакцина, яка вироблена за ліцензією в Індії, має назву Covishield.

Для повної імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом 12 тижнів. Першу і другу дозу можна отримати вакциною AstraZeneca, виробленою на різних підприємствах, включно із субліцензійним виробництвом в Індії. Адже склад та технологія виготовлення вакцини ідентичні.

Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання.

Comirnaty / Pfizer-BioNTech — це мРНК-вакцина проти COVID-19, розроблена німецькою біотехнологічноюкомпанією BioNTech спільно з американським фарма кологічним концерном Pfizer. Для повної імунізації

потрібно отримати 2 дози з інтервалом 21–28 днів.

Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання.

CoronaVac / Sinovac Biotech — інактивована вакцина, яку розробила

китайська біофармацевтична компанія, що займається дослідженням, розроб-

кою, виробництвом і продажем вакцин для захисту людини від інфекційних захворювань.

Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози з інтервалом у 28 днів.

Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування

Як діяти після вакцинації?

У людини після вакцинації може підвищитися температура, виникнути біль у місці ін’єкції. Це нормальні реакції на вакцину, які проходять за 1–2 дні. Якщо ж вас щось непокоїть (наприклад, погано збивається температура,

не минає набряк руки або біль у місці ін’єкції чи з’являються інші небезпечні симптоми, що не пов’язані з вакцинацією), зателефонуйте сімейному лікарю або лікарці.

Часто за реакцію на вакцину приймають симптоми інших захворювань, що збігаються в часі із щепленням.

Наприклад, може погіршитися хронічне захворювання або з’явитися інше. Загалом варто завжди мати під рукою телефон лікаря або лікарки, яким ви довіряєте, щоб звертатися в разі потреби.

Чи пам’ятаєте ви про другу дозу вакцини від COVID-19?

Не забувайте про необхідність отримання другої дози вакцини від COVID-19!

Занотуйте в календарі або в будь-який інший зручний для вас спосіб дату наступного щеплення

Зверніть увагу!

Щеплення від COVID-19 не скасовує потреби:

Провітрювати приміщення.

Дотримуватися дистанції у 2 метри.

Носити маску в людних місцях.

Мити руки або, якщо немає такої змоги,

обробляти їх дезінфектантом після перебування

на вулиці, в магазинах, аптеках, ліфті.

Відділ соціального захисту населення та

охорони здоров'я міської ради