Профілактика кишкових інфекцій та харчових отруєнь в літню пору

Дата: 24.06.2021 15:19

В наш час кишкові інфекції залишаються однією з найактуальніших проблем, особливо в спеку. В цей період спостерігається підвищення рівня захворюваності на гострі кишкові інфекції, адже підвищена середньодобова температура повітря є сприятливою умовою для  розмноження бактерій.
Найбільш небезпечні продукти харчування для розвитку інфекції — це багатокомпонентні салати (у першу чергу заправлені майонезом і сметаною), кондитерські вироби з кремом, вироби з рубленого м'яса (котлети, рулети, паштети), холодець та інші. На поверхні неретельно вимитих фруктів та овочів можуть знаходитися збудники інфекційних захворювань.

Розвивається хвороба гостро (від кількох годин до кількох днів, залежно від збудника). З наступними проявами: слабість, нудота, головний біль, біль у животі, підвищення температури тіла, пронос.

Отже, для попередження захворювань на кишкові інфекції та харчові отруєння необхідно дотримуватись наступних правил:

- вживати лише якісні та безпечні харчові продукти (правильно термічно оброблені, ретельно промиті під проточною водою, а при необхідності – облиті окропом);

- влітку краще не готувати заливні страви, паштети, зельці, лапшу по-флотськи, млинці з м’ясним фаршем та інші страви підвищеного епідеміологічного ризику;

- не купувати харчові продукти на стихійних ринках або з рук у приватних осіб;

- при купівлі харчових продуктів обов’язково звертати увагу на маркування, терміни та умови їх зберігання.

- розливне молоко куплене на базарі перед вживанням обов’язково кип’ятити, не вживати молоко – самоквас і сири з нього без попередньої термічної обробки.

- ретельно проварювати, тушкувати і просмажувати харчові продукти, особливо консервовані, безпосередньо перед вживанням.

В разі виявлення перших ознак кишкової інфекції( болі в животі, нудота, блювання. Пронос, підвищена температура тіла) необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи.

Самолікування небезпечне для здоров’я

Держпродспоживслужба