Торгівля людьми – сучасний прояв рабства

Дата: 08.06.2021 14:58

7 червня фахівцем із соціальної роботи Центру надання соціальних послуг міської ради Л.Журибедою проведено тренінгові заняття з учнівською молоддю, безробітними, молодими сім’ями з метою підвищення рівня знань щодо поняття «торгівля людьми», прав і свобод громадян за кордоном та в Україні, міжнародних і державних документів про боротьбу з торгівлею людьми, у тому числі й дітьми, а також фахівець звернула увагу на те, що потрібно зробити, щоб убезпечити себе або своїх близьких від небажаних наслідків.
Торгівля людьми є не лише сучасною формою рабства, яке порушує права людини, а і є формою насильства, що спричиняє ризик для її життя та здоров’я.

Якщо Вас стосується хоча б декілька пунктів із нижче зазначених, то Ви є особою, що постраждала від торгівлі людьми:

• невідповідність умов праці;
  • обмеження у вільному пересуванні;
  • заборона вільно пересуватися з рідними;
  • примушування до виконання роботи або надання послуг;
  • застосування насильства або погроз;
  • утримування заробітку або невиплата його взагалі;
  • вилучення паспорта, інших документів;
  • змушування виплачувати неіснуючі борги;
  • змушування жебракувати або займатись протиправною діяльністю.

Щоб не потрапити в тенета «торгівців людьми», треба пам’ятати, що будь-які кроки до омріяного працевлаштування, навчання, відпочинку тощо потрібно робити в законний офіційний спосіб, добре знати свої права та обов’язки, завжди тримати в курсі своїх справ рідних, і не боятися розповісти про свою проблему.

Фахівець нагадала підліткам та молоді правила безпечної поведінки в Інтернеті, наголосила, щоб не довіряли підозрілим повідомленням та пропозиціям працевлаштування, утримувались від випадкових знайомств, повідомляли близьким про своє місцезнаходження, а у разі непередбачуваних ситуацій телефонували на “102” або зверталися  до Центру надання соціальних послуг Бобровицької міської ради, де досвідчені фахівці із соціальної роботи кваліфіковано та конфіденційно нададуть Вам соціальні послуги, консультації юриста, психолога.

Адреса Центру: вул.Незалежності,28, м. Бобровиця, телефон: 2-52-09, 2-53-54

Центр надання соціальних послуг