Герої не вмирають, вони вічно живуть...

Дата: 16.01.2021 12:49

ПАМ'ЯТАЙМО!
Коваль Юрій Миколайович
Дата та місце народження: 17 січня 1980 р., с. Ярославка, Бобровицький район, Чернігівська область.
Дата та місце загибелі: 26 липня 2014 р., с. Красне, Краснодонський район, Луганська область.
Звання: Солдат.
Посада: Навідник кулемета.

Підрозділ: 1-а окрема танкова бригада.

Обставини загибелі: 26 липня 2014 року під час виконання бойового завдання у складі 1 БТГР по укріпленню блокпосту № 1, біля с. Красне, Краснодонського району Луганської області особовий склад блокпосту потрапив під обстріл незаконно створеними формуваннями, які здійснюють збройний опір силам Антитерористичної операції із мінометів, ПТУР, ЗУ та систем реактивного залпового вогню "ГРАД". Внаслідок щільного обстрілу весь особовий склад, в тому числі солдат Коваль Юрій Миколайович були змушені відступити від своїх позицій. Під час відступу до Луганського аеропорту за декілька кілометрів від блокпосту колона танків і БМП потрапила під щільний вогонь з кулеметів та автоматів, внаслідок чого особовий склад, який перебував на техніці (БМП №726) змушений був прийняти бій. Під час бою Юрій Миколайович був тяжко поранений. Солдат Іванов Олег Юрійович поквапився надати йому першу медичну допомогу, але наблизившись зрозумів, що солдат Коваль Ю.М. загинув.

Сімейний стан: Залишилася мама, дружина, син та сестра.

Місце поховання: с. Ярославка, Бобровицький район, Чернігівська область.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно).

Герої не вмирають!

Слава героям!