«Досягнення та виклики у сфері адміністративних послуг 2020-2021»

Дата: 09.12.2020 10:14

8 грудня відбулася онлайн-конференція «Досягнення та виклики у сфері адміністративних послуг 2020-2021», організована напрямом з покращення якості надання адмінпослуг для населення Програми ЄС «U-LEAD з Європою».
Понад 300 представників органів державної влади, міжнародних проєктів, лідерів громад, керівництва та співробітників ЦНАП обговорили законодавство, кращі практики у сфері адміністративних послуг, а також сформували порядок денний на 2021 рік.

Доступ до державних послуг у сучасний, цифровий та прозорий спосіб має вирішальне значення для якості життя в громадах. Програма "U-LEAD з Європою", основним донором якої є Європейський Союз, підтримує реформу децентралізації в Україні та допомогла створити 489 центрів надання адміністративних послуг по всій її території. Ці центри щодня надають такі важливі державні послуги, як, реєстрація бізнесу, землі та нерухомості, оформлення соціальних субсидій, паспортні послуги. Європейський Союз продовжуватиме надавати всебічну підтримку українському уряду та громадам для покращення якості державних послуг і, отже, життя громадян.

Серед пріоритетів на 2021 рік учасники визначили:

• забезпечення своєчасної трансформації ЦНАП РДА в ЦНАП ОМС, щоб громадяни не відчули погіршення в доступі до адміністративних послуг протягом перехідного періоду;
  • забезпечення належної координації та методологічного супроводу щодо оперативної передачі приміщень та іншого майна ЦНАП РДА для створення ЦНАП ОМС;
  • подальшу децентралізацію повноважень з надання найбільш затребуваних адмінпослуг до компетенції ОМС, особливо у сфері реєстрації актів цивільного стану;
  • інтеграцію пенсійних та окремих податкових адмінпослуг у ЦНАП;
  • збереження державної та донорської підтримки для громад на розвиток мережі ЦНАП;
  • забезпечення прозорих та раціональних розмірів плати за адміністративні послуги, шляхом прийняття Закону України «Про адміністративний збір» (4380), в тому числі для забезпечення органів місцевого самоврядування сталими компенсаційними ресурсами задля якісного обслуговування громадян і суб'єктів господарювання;
  • цифрову трансформацію сфери адміністративних послуг і забезпечення врахування думки ОМС та їх асоціацій у реформуванні сфери адміністративних послуг.

Міський голова Тетяна Ковчежнюк взяла участь у цій конференції, поділившись досвідом роботи нашого ЦНАП в ІС «Вулик».

У ході модернізації інформаційної системи «Вулик» було забезпечено її взаємодію з мобільним додатком «ДіЯ». І ЦНАП Бобровицької міської ради вже використовує таку можливість.

Трансляція заходу за посиланням https://www.facebook.com/tsnap.ulead.