Як голосувати виборцям на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року в умовах поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19

Дата: 09.10.2020 09:29

Кабінет Міністрів України постановою від 14 вересня №846 затвердив Порядок, який визначає механізм здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
У приміщенні для голосування рекомендується одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів.
Виборцям під час проведення голосування необхідно:
1) обробити руки дезінфікуючими (антисептичними) засобами перед входом до приміщення для голосування та після виходу з нього;

2) перебувати у респіраторі або захисній масці, у тому числі виготовленій самостійно, таким чином, щоб були прикриті рот та ніс. Члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи;

3) мінімізувати час перебування у приміщенні для голосування;

4) утриматися від відвідування приміщень для голосування разом з дітьми;

5) після виходу з приміщення для голосування залишити одноразові рукавички, інші одноразові засоби індивідуального захисту в контейнерах/урнах для централізованого збору та утилізації використаних засобів індивідуального захисту;

6) за можливості для здійснення голосування використовувати особисту ручку.

Якщо у виборця, який прийшов на виборчу дільницю, виявлено підвищення температури тіла понад 37,2°С та/або симптоми респіраторних захворювань, у приміщенні для голосування на кожній з виборчих дільниць буде облаштовано відокремлені кабіну та виборчу скриньку для голосування.

Виборцям, які підлягають самоізоляції, рекомендується здійснювати голосування за місцем перебування. Виборці, які виявили бажання проголосувати за місцем перебування, не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів (23 жовтня), повинні подати заяву з доданою довідкою медичної установи про стан їх здоров’я для прийняття відповідною дільничною виборчою комісією на її засіданні рішення щодо їх включення до витягу із списків виборців для голосування за місцем їх перебування.