До уваги громадян підвідомчої території, які прибули з-за кордону!

Дата: 20.03.2020 14:07

Громадяни підвідомчої території, які  повернулися з-за кордону впродовж 14 днів мають перебувати на самоізоляції, тобто залишатися вдома і не відвідувати громадські місця.

У разі виявлення симптомів коронавірусу:

• гарячка;
  • кашель;
  • задишка (ускладнене дихання)

важливо не їхати у лікарню самостійно.

Потрібно залишатися вдома і зателефонувати лікарю, з яким підписали декларацію (сімейний лікар). Захворівший має дотримуватися постільного режиму і пити якомога більше рідини. При цьому, для зниження ризику захворювання всіх, хто перебуває вдома, важливо самоізолюватися в окремій кімнаті та знаходитися на відстані не менше одного метра. Обмежити контакт між хворим і здоровими людьми, особливо людьми похилого віку, дорослими, дітьми, і тими, хто страждає хронічними захворюваннями.

Адміністративний штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм становить від 17 до 34 тисяч гривень. Якщо закон порушив посадовець – йому загрожує штраф від 34 тисяч до 170 тисяч гривень.

Порушення правил та норм, встановлених для запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, «якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань», карається штрафом від 17 до 51 тисячі гривень, арештом на строк до шести місяців, обмеженням або позбавленням волі на строк до трьох років.

Якщо наслідком таких порушень стала смерть людини чи інші тяжкі наслідки, порушнику загрожує від п’яти до восьми років позбавлення волі.

Бережіть себе і своїх близьких!