Чернігівщина – третя серед областей за урожаєм зернових

Дата: 18.02.2020 09:06

За підсумками 2019 року Чернігівська область має третю позицію в Україні за валовим збором зернових та зернобобових культур. Урожай – майже 5 мільйонів тонн – рекордний для Чернігівщини. Показник попереднього року вдалося перевищити на 83 тисячі тонн.

Рівень урожайності – 65,2 центнера з гектара – на 16,1 центнера з гектара вищий, ніж у середньому по Україні. За цим показником область займає 5 позицію.

Найбільше зернових зібрали сільськогосподарські агроформування Прилуцького району – 524 тисячі тонн, Бобровицького – 462, Ічнянського – 379, Ніжинського – 352, Бахмацького – 349, Борзнянського та Чернігівського – по 302 тисячі тонн.

Найвищий урожай – кукурудзи (рекордні понад 3,9 мільйона тонн, 2 місце в загальноукраїнському рейтингу). Врожайність цих зернових – 79,4 центнера з гектара.

Маємо третю позицію за збором жита, четверту – вівса.

За 11 місяців 2019 року Чернігівщина експортувала зерна на 330,4 мільйона доларів США (+16,2% до попереднього року).

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації